Contraria Vocantum Rpg
Bir gezegen ve birbirine düşman iki ırk. Bir de arada kalanlar... Yüzyıllardır süre gelen bir savaş... Bu büyülü savaşa siz de dahil olun!

Üyeyseniz giriş yapın, eğer değilseniz hemen kaydolun ve eğlenceyi kaçırmayın!
Contraria Vocantum Rpg
Bir gezegen ve birbirine düşman iki ırk. Bir de arada kalanlar... Yüzyıllardır süre gelen bir savaş... Bu büyülü savaşa siz de dahil olun!

Üyeyseniz giriş yapın, eğer değilseniz hemen kaydolun ve eğlenceyi kaçırmayın!
Contraria Vocantum Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gogol Bordello Türkiye'den Geçti!

YazarMesaj
Sierra Forland
Kamuflaj ve Koşul Eğitimi Profesörü
Kamuflaj ve Koşul Eğitimi Profesörü
Sierra Forland

Karakter Yaşı : 220.
Rp Partneri : ~

Gogol Bordello Türkiye'den Geçti! Empty
MesajKonu: Gogol Bordello Türkiye'den Geçti!   Gogol Bordello Türkiye'den Geçti! Icon_minitimeÇarş. Mayıs 04, 2011 10:54 pm

kaynak: http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/451087.asp
ilgili video: http://arsiv.ntvmsnbc.com/modules/habervideo/video.asp?CatID=5&cbVideo=5651&cbQuality=1

‘Gogol Bordello’dan Sulukule’de konser'
    Gogol Bordello Türkiye'den Geçti! 287669

Dünyaca ünlü müzik grubu “Gogol Bordello”, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkım çalışmaları devam eden Sulukule’de konser verdi. Grup üyeleri, Sulukule’nin korunması gerektiğini söyledi.

İSTANBUL - One Love Festivalinde konser vermek için Türkiye’ye gelen “Gogol Bordello” grubu üyeleri, evlerinin yıkılmasını istemeyen mahalle sakinlerine destek amacıyla Sulukule Roman Kültürünü Geliştirme ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Grubun vokalisti Eugene Hutz, Roman kültürünün korunması gerektiğini söyledi.

Eugene Hutz, turist getirmenin yolunun tarihi korumaktan geçtiğini dile getirerek, “Buradaki insanların bizim için çok değerli kültürleri vardır. Burası Roman kültürüne beşiklik etmiş yer. Bu anlamda bunun duyurulması ve buranın yıkılması değil, korunması gerekiyor” dedi.

Gogol Bordello Türkiye'den Geçti! 287670
    Sulukule Roman Kültürünü Geliştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Pündük de dünyanın en iyi müzisyenlerinin kendilerini ziyaret ettiğini ifade ederek, “Biz burada yaşamak, kültürümüzü sürdürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Grup üyeleri, açıklamaların ardından Sulukule Roman Orkestrası ile sokak konseri verdi. Konserde, bölgede yaşayan Roman vatandaşlar da kendilerine özgü danslarla gruba eşlik etti.

Gogol Bordello Türkiye'den Geçti!
1 sayfadaki 1 sayfası