Contraria Vocantum Rpg
Bir gezegen ve birbirine düşman iki ırk. Bir de arada kalanlar... Yüzyıllardır süre gelen bir savaş... Bu büyülü savaşa siz de dahil olun!

Üyeyseniz giriş yapın, eğer değilseniz hemen kaydolun ve eğlenceyi kaçırmayın!

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Kurgu 2; Kanlı Balo

YazarMesaj
Vis Sanctus
Kutsal ışık|| Yaratıcı
Kutsal ışık|| Yaratıcı
Vis Sanctus

MesajKonu: Kurgu 2; Kanlı Balo   Perş. Haz. 23, 2011 6:21 pm

Sevgili Günlüğüm,

Korkuyorum. Son zamanlarda, kendimi bildim bileli hiç korkmadığım kadar korkuyorum. Ailem de korkuyor, bunu biliyorum ve bu benim biraz daha güvensiz, biraz daha korunmasız hissetmeme neden oluyor. Yaşadığım gezegen hiç olmadığı kadar soğuk, neden bilmiyorum ama üşüyorum. Ruhum üşüyor. İnsanların yüzlerindeki şu tekinsiz maskeler yok mu, hani şu donuk ifadeler, ne olduğunu asla anlayamadığın ardında, işte her gün onlarla karşılaşıyor olmak korkutuyor beni. Korkuyorum. Üşüyorum.

Nigralar korkutuyor beni. Şu gözlerinde hep en vahşi ifadeleriyle bakan lanetli ırk… Onların bazılarıyla bile aynı akademide okuyor olmak o kadar zor ki. Akademide dördüncü yılıma geçiyorum ama o duvarlar hala bana yabancı, hala orası yuvam olmaktan uzak. O duvarlar on altı yaşında bir kız için fazlasıyla soğuk. Hele de benim gibi fazlaca duygusal ve korkaksa. Hele de benim gibi, onların ne kadar ölümcül olabildiklerine bu kadar yakından tanık olabilmiş biriyse.

Hala o geceyi düşünmek bile zor benim için. O kan kırmızısı geceyi, büyük balo gecesini. Şu hemen hemen her yılsonunda düzenlenmesi bir gelenek haline gelmiş okul balosu gecesi. İlk balom değildi ama heyecandan yerimde durmak ne kelime, koşup zıplamamak için kendimi zor tutuyordum. Herkes öyleydi. Gece leziz ikramlarla, tatlı müziklerle, sohbet ve kahkahalarla başlamıştı. Rüya gibiydi her şey, elbette karabasanı görmeden bir kâbusun kabus olduğunu anlayamazdın. Gelmişlerdi, oradalardı ve belki bir ihanet, belki bir sorumsuzluk onları oraya davet etmişti. Nigralar bir anda salon kapısında belirdiklerinde kısa ama çok kısa bir an sessizlik olmuştu. Tek çıtın çıkmadığı bir sessizlik. Sonrası ise, hatırlayamadığım ve belki de hiç hatırlamak istemeyeceğim denli korkunç olaylarla doluydu. Çığlıklar vardı, çok fazla çığlık, acı, çok derinlerden gelen çığlıklar. Büyüler uçuşuyordu havada. Öğrenciler ağlıyordu, profesörler panik halindeydi. Ölümler oldu. Birçok öğrenci ve bazı profesörler. Olayın izleri hala o ilk günkü kadar taze, hala yara o ilk günkü kadar acı veriyor. Hoşlandığım çocuk, daha önce de yazmıştım, Alex, o da… o da o gece gitmişti. Ölüp ölmediğini hala bilmiyorlar. Onu son gören, nigra bir kadının onu sıkı sıkı tutuyor olduğunu söylüyor. Rehin alınan birkaç öğrenciden biri belli ki.

Yarın akademi açılıyor. Bugün yazmamın nedeni de bu aslında. Korkuyorum, üşüyorum ve belki de yazdıkça rahatlamayı umuyorum. Acılarımın, kabuslarımın bu satırlara akmasını diliyorum. O uğursuz geceden sonra kapılarını ilk kez açıyor akademi. Şimdiden düşünebiliyorum hüzünlü bir rüzgârı, avluyu dolanıp düşmüş suratlara dokunan bir bir. Müdür belki o geceyi yok sayacak, belki de teselli etmeye çalışacak. Bütün öğrencilerin o günü unutmasını isteyecek belki. Mümkünmüş gibi.

Dışarıda, benden, akademiden daha dışarıda kalan contreadada işler iyi gitmiyor. Gazeteler her gün ölümleri yazıyor, her gün onlarca kayıp ardında yaşlı gözler bırakıyor. Soğuk artık yaşamak, üşüyorum. Üşüyorum.

Balo günü hayatını kaybeden profesörler;

EDMUNDO RAGİNHARD
    Varlık Tarihi
    Alba
    Erkek
    3000+ yaşında (kesin olarak bilinmiyor.)

Akademideki en yaşlı hocalardan olan Edmundo, öğrencileri arasında hep fazlasıyla sevimli duruşuyla biliniyordu. Neredeyse bütün gün gülümseyen ve asla bir öğrencisine kızmamış, ancak garip bir şekilde hep saygı duyularak bu tarz bir durumda bırakılmamıştır. Anlattığı tarih konularının bir kısmına canlı tanık olmuş Edmundo bir Alba’dır ve ırkının savunucu özelliğine tamamen sahiptir. Balo gecesi ilk büyü atıldığında kendisi de en öne atılmıştır ancak en uzun süre mücadele verenlerden biridir de. Profesörler arasında da hep saygı görmüş olan Edmundo hiç evlilik yapmamıştı.

OLİVEAND SAONDTEN
    El Sanatları
    Nigra
    Erkek
    210 yaşında

Kibarlığı ile bilinen Oliveand bir Nigra olmasına rağmen asla ırkının diğer bireyleri gibi davranmamış ve Alba ve Lanceuslar arasında kendini hep sevdirmeyi başarmıştır. Genelde moda takıntısı konusunda espri konusu olan Olie, kadınlara da bu konuda bolca takılırdı. Şen şakrak ve sohbetlerinde hep güldüren Olie aslında ne kadar ciddi ve cesur olabileceğini o baloda kanıtlamış ve bir çok öğrencinin o salondan canlı kurtulmasında belki de en büyük rolü oynamıştır.

RACHELE OCLEAH
    Organik Doğa
    Alba
    Kadın
    374 yaşında

Sempatik hareketleri ile neredeyse hiçbir öğrenci ya da profesörle sorunu bulunmayan Rachele de balo da hayatını kaybedenler arasındadır. Hemen herkesle, hatta öğrencileriyle bile sohbet edebilirdi. Kişisel hayatı hakkında pek bir bilgi olmasa da evli olduğu biliniyordu.

CÁEL WENCESLAUS
    Aritmetik
    Lanceus
    Erkek
    125 yaşında

Hemen hemen hiçbir profesörle arasında bir arkadaşlık ya da uzun süreli sohbet bulunmayan Wenceslaus, öğrencilerine karşı aşırı otoriter tavırları ve sert yapısıyla da pek sevilmemiş bir profesördür. Sürekli bulunduğu ortamdan rahatsızlık duyuyormuş gibi davranan Wenceslaus ırkçı düşünceleri ile de tanınırdı. Yine de baloda savaşarak ve sadece kendisi ya da lanceuslar için değil, bütün öğrenciler için hayatını feda ederek aslında iyi biri olduğunu kanıtlamıştır.

VALENCİA VASCO
    Sağlık Ve İlk Yardım
    Alba
    Kadın
    47 yaşında

Akademinin en genç profesörü olan Vasco, neredeyse hiç gülümsediğine rastlanmamış bir profesördür. Neredeyse hiç seveni yoktur. Baloda kaçmaya çalışırken bir büyüye hedef olarak can vermiştir.

Kullanıcı profilini gör

Kurgu 2; Kanlı Balo
1 sayfadaki 1 sayfası