Contraria Vocantum Rpg
Bir gezegen ve birbirine düşman iki ırk. Bir de arada kalanlar... Yüzyıllardır süre gelen bir savaş... Bu büyülü savaşa siz de dahil olun!

Üyeyseniz giriş yapın, eğer değilseniz hemen kaydolun ve eğlenceyi kaçırmayın!
Contraria Vocantum Rpg
Bir gezegen ve birbirine düşman iki ırk. Bir de arada kalanlar... Yüzyıllardır süre gelen bir savaş... Bu büyülü savaşa siz de dahil olun!

Üyeyseniz giriş yapın, eğer değilseniz hemen kaydolun ve eğlenceyi kaçırmayın!
Contraria Vocantum Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sosyoloji Ders Duyuruları / Sistem

YazarMesaj
Bernard Lapiere
Akademi Müdür Yardımcısı & Sosyoloji Profesörü
Akademi Müdür Yardımcısı & Sosyoloji Profesörü
Bernard Lapiere

Karakter Yaşı : 623.
Rp Partneri : Iva'Mm x3.
Gerçek Yaş : 30

Sosyoloji Ders Duyuruları / Sistem Empty
MesajKonu: Sosyoloji Ders Duyuruları / Sistem   Sosyoloji Ders Duyuruları / Sistem Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 4:26 pm

Sosyoloji Ders Duyuruları / Sistem Sincretismos_by_pua_pua

Sosyoloji Ders Sistemi
* Dersler sırasında, rp'leriniz puanlanacaktır ve gerekli yorumlar yapılacaktır. Böylece, rp alanında gelişmeniz için önünüzde engel kalmayacaktır.
* Bazı dersler, konudan bağımsız etkinlikler yapılabilir. Örneğin, metafor etkinliği. Bu etkinlikte, hiç alakası olmayan, bir toplumsal düşünce ve bir toplumsal nesnenin arasındaki ilişki bulunmaya çalışılacaktır. Örneğin; kıskançlık ile gazete arasındaki ilişki. Bakış açısını değiştirdiğinizde birçok nokta çıkacak. Ama elbetteki dersimiz sosyoloji. Psikoloji değil. Bu yüzden "bir adam kıskanır" gibi ibareler olamaz. "Toplum kıskanır" ibaresi olmalıdır. Bunun gibi etkinlikler yapılabilir.
* Sosyoloji dersini daha iyi anlamanız amacıyla, yapay ve sizin de içinde bulunacağınız ortamlar yaratılabilir. Örneğin, siyaset işlenirken, sınıf bir anda parlamentoya dönebilir ve böylece görsel anlamdaki hedefe ulaşılmış olur.
* Sene sonunda her öğrenciye bir konu verilecek ve bu konu hakkında bir tez yazılması istenecek. Bir nevi ödev olacak ama daha detaylı.
* Sosyoloji Dersi'nin bir sınavı olacak. Bu sınav bu sene için; toplumsal yönetim hakkında olacak. Herkesi bir ülke lideri olduğu varsayacak ve ekonomik, kültürel, sosyal, hukuksal vs. gibi alanlarda neler yapacağını kâğıda dökecek. Bu sınavla, Sosyoloji öğrencilerinin, toplumun düşünce tarzını, stratejik emellerinin neler olduğunu ne kadar anladığı test edilecek.

Ders Kuralları
* Dersler offline işlenecek. Yani herkes tek bir rp yapacak.
* Bu rp'lerde konuşabilirsiniz. Ama aşırıya kaçtığınız takdirde, rp'nizde gerekli düzenleme yapılacak.
* Ders içerisinde saygısızlığa kaçan olaylar, takdir edersiniz ki kabul edilemez.

DERS DUYURULARI DA BU BAŞLIKTA YAYINLANACAKTIR. TAKİP EDİNİZ.

Sosyoloji Ders Duyuruları / Sistem
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sosyoloji Ders Müfredatı
» Sosyoloji Nedir? Ne Değildir?
» Ders Hakkında Duyurular
» "Astronomi Dersi" Yıllık Ders Programı