Contraria Vocantum Rpg
Bir gezegen ve birbirine düşman iki ırk. Bir de arada kalanlar... Yüzyıllardır süre gelen bir savaş... Bu büyülü savaşa siz de dahil olun!

Üyeyseniz giriş yapın, eğer değilseniz hemen kaydolun ve eğlenceyi kaçırmayın!

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Earnmundo

YazarMesaj
Earnmundo
Learn Cafe Sahibi
Learn Cafe Sahibi

Karakter Yaşı : 29
Rp Partneri : ~
Gerçek Yaş : 23
Lakap : Earn

MesajKonu: Earnmundo   Çarş. Haz. 29, 2011 12:19 am

Earnmundo Kabusu... !

“Earnmundo… Earnmundo… Earnmundo !” Ernmundo’nun sıçradığı kabusundan gelen kötü ve garip seslenişler.

Birkaç gecedir aynı rüyayı görüp uyuyamayışı en büyük sıkıntısıydı… Bebeklik zamanından terk edilişi ve bunu hazmedemeyişi de cabası. Yanında büyüdüğü fakir Nigra ailesine rağmen çok çalışması ve azimli olması onu iyi yerlere getirmişti ve getirmeye de devam ediyordu. Üvey ailesinin anlattıklarına göre daha bebek yaşta kapının önüne bırakılmış bir çocuktu o… Annesinin babası tarafından öldürüldüğünü biliyordu bir tek, en azından etraftan duyduğu kadarıyla… Peşine düştüğü bu olaylar annesinin ve babasının isimlerine kadar götürmüştü onu. Annesinin babası tarafından öldürülmesi hatta birde ikizi olup da başka bir ailenin yanında yetiştiği… her şeyden haberdardı. Tek sorunu Kayıp babasını ve yıllardır yüzünü göremediği ikiz kardeşini bulamamaktı. Bir cafe açmak en büyük hayallerinden biriydi. Kendi dükkanının sahibi olmak… Güzel bir hayaldi ona göre. Başkalarına göre ise sadece boş bir düşünce.

Bütün bu yaşadıklarını kafasında pekiştirirken yatağından doğruldu ve hızla üstünü giymek için dolabına yöneldi… Hiçbir şey gözüne cazip gelmiyordu bu gece. Geceleri dışarıda gezmeyi çok seven bir Nigra olarak bu gecede dışarıya çıkması doğal bir şeydi. Kayalıklara doğru yola koyulduğu sırada boş sokaklarda daha çok düşünmeye fırsat buluyordu zihni… her şeyi kafasında ölçüp tartmak onun bu gece ki yaptığı tek şeydi. Kayalıklara oturmuş uzaklara bakarken bu günden sonra ne yapacağının bir haritasını çıkartmanın en iyi plan olduğunu düşünmüştü… Evet evet ! kesinlikle kendine bir yol çizmeli artık hayallerine bu yoldan devam etmeliydi. Öncelikle yıllardır kayıp olan babasını ve ikiz kardeşini bulmalıydı. Nereden başlayacağını bilmiyordu sadece… Bunun yerine ikinci planı olan Dükkan sahibi olmak daha kolay gelmişti gözüne. Aklına gelen fikirler onu etkiliyordu.

Tek yapması gereken belli bir miktar para bulmaktı… İşte tam burada bütün sorular cevapsız kalıyordu. Nerden bulabilirdi ki o kadar parayı… Ailesinin durumu zaten göz önündeydi ve borç alabileceği çok samimi tanıdıkları da yoktu. Aklına gelen tek bir çözüm vardı, olması muhtemel bir olaydı. Üvey babasının çalıştığı fabrikanın sahibi aile dostları sayılırdı. Üvey babasının durumu bozulduktan sonra ona işveren patron aslında eski ortağıydı. Onlardan borç istemek ailesinden para istemek gibi bir şeydi. Bu yüzden hiç tereddüde düşmeden bu konu hakkında düşünmeye başladı.

Sabah olduğunda ilk iş babasının patronunu ziyarete gitmek olmuştu. Patronun onu büyük bir nezaketle karşılaması hoşuna gitmiş olmalıydı ki halinden memnun gözüküyordu. Patrondan borç istemek hiçte kolay gözükmüyordu. Ama bir yerden konuya girmek zorundaydı ve de öyle yaptı hiç beklemeden konuşmaya başladı ;

“Bay Patrick buraya gelip sizi işinizden alı koymak istemezdim ama size danışmam gereken bir konu var. Nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ve biraz da çekiniyorum açıkçası”

“Rahat olabilirsin Earnmundo bilirsin senide bir oğlum gibi severim. İstediğin şey gücümü aşmayacaksa her şekilde yardımcı olabilirim.”

Bu sözler Earnmundo’yu biraz olsun rahatlatmıştı. Çekingenliği bir nebzede olsa düştükten sonra konuşmaya devam etti;

“Bay Patrick uzun zamandır üvey ailem ile yaşıyorum ve onlara artık fazla yük olduğumu düşünüyorum. Durumları malum zaten kendilerine bakabilmek için çok çalışıyorlar ve bende bunu ikiye katlıyorum. Bu yüzden kendi kendime düşündüm ve bir karar aldım. En mantıklı fikir benimde bir iş sahibi olmam ve artık kendi paramı kazanıp aileme de yardımcı olmam.”

“İşte bunu duyduğuma çok sevindim Earnmundo ! Ne güzel bir düşünce bu. Benim oğlumda daha bugünlerde böyle bir karar aldı. Sanırım gençler artık akıllanıyor. Bak ne düşündüm benim oğlumda senin gibi düşündüğüne göre beraber ortak bir yer açın. Ne dersin ? ama tek bir sorun var eğer kabul etmesen hiç kırılmam. Hatta istediğin kadar yardımda ederim sana tek sorun onun işlerle fazla alakadar olamayacağı sadece para konusunda sana yardım edebilir bir nevi banka görevi görecek yani. Eğer kabul edersen çok mutlu olurum. Hem benim oğlumda senle yaşıt kafalarınızın da uyuşacağına eminim. Sen ne düşünüyorsun ?”

Bu fikir Earnmundo’nun kafasına yatmıştı. “Sessiz bir ortak ve işlere karışmayacak… Sadece para yardımı yapacak.” içinden bunları geçirirken Bay Patrick’in sorusunu yanıtlamayı unutmuş gibiydi bir anda irkildi ve;

“Evet Bay Patrick bu çok güzel bir fikir. Oğlunuzla çalışmaktan büyük zevk duyarım.”

Bu sözler Bay Patrick’in hoşuna gitmiş olmalıydı ki gülümsemeye başlamıştı.

“Kabul ettiğine göre oğluma haber vereyim de karşılıklı konuşup anlaşırsınız siz. Gerçekten adına sevindim Earnmundo. Oğlum seninle iş yapmak için can atacaktır eminim. Evet şimdi başka bir isteğin kalmadıysa ben işlerime döneyim.”

Nazik bir tavırla Earnmundo’yu da yolcu ettikten sonra işlerinde geri dönmüştü Bay Patrick. Earnmundo aldığı bu kararın iyiye gitmesine sevmişti. Eve doğru giderken açacağı dükkanın hayalini, bir yandan da tasarımını düşünmekteydi. Ve düşünmeden edemiyordu. “Acaba Bay Patrick’in oğlu nasıl bir karakter yapısına sahip? Ve nelere dikkat eder ? Acaba benimle iyi anlaşabilir mi? “ Bütün bunlardan uzaklaşıp eve girdiğinde kendini yatağa savuruşu çok ani olmuştu. Saatin henüz erken olması ama onun yorgun olması tuhaftı. Bunu düşünmeye ve uygulamakta olduğu işlere yordu. Biraz dinlenmenin kimseye bir zararı olmazdı. Ertesi sabaha daha enerjik uyanması lazımdı ve Bay Patrick’in oğluyla ilk tanışması düzgün olmalıydı. Yarı uyanık bir halde bunları da düşünürken derin bir uykuya daldı. O kadar rahat gelmişti ki bu uyku ona, adeta kuş tüyünün üstünde yatar gibiydi…
Kullanıcı profilini gör
Vis Sanctus
Kutsal ışık|| Yaratıcı
Kutsal ışık|| Yaratıcı

MesajKonu: Geri: Earnmundo   Çarş. Haz. 29, 2011 5:17 pm

Gerekli Uzunluk= 10 puan
Anlatım= 17 puan
Renklendirme/Görünüm= 7 puan
İçerik/Kurgu= 14 puan
Akıcılık= 9 puan
İmla= 7 puan
Paragraf Düzeni= 4 puan